Το project Βιωματική Φωτογραφία έχει ως στόχο να αναδείξει την δημιουργικότητα των μαθητών μας. Οι μαθητές του σχολείου μας καλούνται να φωτογραφίσουν στιγμές και να ανεβάσουν τις φωτογραφίες τους στην ομάδα του facebook Βιωματική Φωτογραφία που το σχολείο δημιούργησε, με μέλη αποκλειστικά τους μαθητές μας ή τους γονείς τους. Κάθε μήνα το θέμα της βιωματικής φωτογραφίας θα είναι διαφορετικό και θα ανακοινώνεται στην συγκεκριμένη ομάδα στο facebook, στο instagram και φυσικά στο site του σχολείου μας www.polyglot.edu.gr. Οι μαθητές μας θα πρέπει να δώσουν τίτλο και μια μικρή περιγραφή της φωτογραφίας στην αγγλική γλώσσα. Oι καθηγητές τους μπορούν να τους βοηθήσουν. Στόχος μας είναι η συγκέντρωση φωτογραφιών για την έκθεση φωτογραφίας που θα πραγματοποιήσει το σχολείο μας στο τέλος της χρονιάς. Η έκθεση φωτογραφίας που θα διοργανώσει το σχολείο μας, πέραν των φωτογραφιών που θα βραβεύονται κάθε μήνα και θα παρουσιαστούν δημόσια, θα έχει ως θέμα: "Φωτογραφίζω τα αξιοθέατα της Καβάλας". Μόνο μαθητές μας μπορούν να ανεβάσουν φωτογραφίες και να συμμετέχουν. Κάθε μήνα θα αναδεικνύεται νικητής και θα κερδιζει δωροεπιταγές και δώρα που θα είναι διαφορετικά κάθε φορά. Οι φωτογραφίες των μαθητών της έκθεσης με θέμα: "Φωτογραφίζω τα αξιοθέατα της Καβάλας" θα αξιολογηθούν από ειδικούς. Ο μεγάλος νικητής θα κερδίσει και το μεγάλο μας έπαθλο.

Μοιράσου το

Do you accept?